Strona główna 112 Zapomniała posprzątać po psie, dostała mandat

Zapomniała posprzątać po psie, dostała mandat

24

Pomimo zainicjowanej przez 7-letniego Olafa miejskiej kampanii zachęcającej do sprzątania po czworonogach oraz powszechnej wiedzy na ten temat, niektórzy wciąż zapominają o tym obowiązku. Kilka dni temu słonym mandatem ukarana została kobieta, której zapominalstwo zarejestrowała kamera monitoringu.

fot. Straż Miejska w Świdnicy

W dniu 6 września o godzinie 12.40 operator monitoringu wizyjnego zauważył w podwórzu przy ulicy Grodzkiej kobietę, która wyszła na spacer z dużym psem. Piesek spacerował sobie swobodnie bez obroży, czy też smyczy. Jego opiekunka nie zwracała w ogóle uwagi na zwierzę, gdyż cały czas była zajęta obsługą smartfona. Pies załatwił się na trawniku, natomiast kobieta, nie sprzątając psiej kupy, spokojnie wróciła do domu – relacjonują strażnicy miejscy.

Po krótkim czasie kobietę odwiedzili mundurowi. – Po wyjaśnieniu powodów tej wizyty właścicielka psa została ukarana wysokim mandatem. Mamy nadzieję, że wychodząc na spacer z psem, osoba ta już nigdy nie zapomni o ciążących na niej obowiązkach – dodają strażnicy.

/SM Świdnica, opr. mn/