Strona główna 112 Za zbyt szybką jazdę pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące

Za zbyt szybką jazdę pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące

2

107 km/h i 103 km/h to prędkości z jakimi w terenie zabudowanym poruszali się dwaj kierowcy zatrzymani w ciągu jednego dnia przez policjantów świdnickiej drogówki. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach, tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Pomimo możliwych konsekwencji, wciąż znajdują się kierujący, którzy lekceważą przepisy. W środę w Żarowie i na terenie gminy Żarów zatrzymani zostali kierowcy Audi i Mercedesa, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością 107 i 103 km/h. – Kierujący zostali ukarani mandatami w kwotach po 400 złotych, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na najbliższe 3 miesiące na fotel pasażera – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejny spacerek biało-zielonych. Znamy wyniki i pary ćwierćfinałowe PP!
Następny artykułAndrzej Bargiel szykuje się do zjazdu na nartach z Everestu. Jest z nim świdniczanin [FOTO]