Strona główna Sport Piłka nożna Szlagier kolejki dla AKS-u

Szlagier kolejki dla AKS-u

0

W zdecydowanym hicie szóstej kolejki grupy zachodniej IV ligi piłkarze AKS-u Strzegom pokonali po ciekawym spotkaniu Karkonosze Jelenia Góra 2:1. Podopieczni Roberta Bubnowicza utrzymują się w czubie tabeli, zajmując trzecią lokatę.

Wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej części gry. Jako pierwsi trafili gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Bogacza. Po zdobyciu gola miejscowi jakby trochę zwolnili, dając więcej pograć rywalom ze stolicy polskich Karkonoszy. To się nie opłaciło bowiem w 70. minucie jeleniogórzanie zdołali wyrównać, kiedy to Damiana Jaroszewskiego pokonał Bartosz Poszelężny. Zawodnicy AKS-u zerwali się do ataku i przejęli inicjatywę w ostatnich minutach. Starania przyniosły efekt w 84. minucie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Sadowski, ustalając końcowy rezultat i zapewniając zwycięstwo swojej ekipie. AKS Strzegom z dorobkiem 16 punktów (5 wygranych i 1 remis) znajduje się na trzecim miejscu w ligowej hierarchii. Prowadzą z kompletem punktów Apis Jędrzychowice i Chrobry II Głogów. W kolejnym starciu o punkty strzegomianie powalczą na wyjeździe z siódmym w stawce Lotnikiem Jeżów Sudecki. Do konfrontacji dojdzie w niedzielę, 22 września – start godz. 11.00.

AKS Strzegom – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (0:0)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Durajczyk, Krzymiński, Cukier (82′ Stanuszek), Shevchenko (72′ Camacho), Morawski, Rytko, Bogacz, Sadowski, Migalski.