Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Seniorzy świętowali w Krzyżowej

Seniorzy świętowali w Krzyżowej

0

Ponad stu uczestników projektu “Tradycja łączy pokolenia” z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego spotkało się w ostatni poniedziałek w Krzyżowej. Powodów było kilka: początek astronomicznej jesieni, pięć miesięcy trwania projektu, zbliżający się Międzynarodowy Dzień Seniora oraz to, że każdy powód jest dobry, żeby spotkać się w tak wyjątkowym gronie.

Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się 25 kwietnia. W kolejnych miesiącach seniorzy brali udział w warsztatach komputerowych, przewodnickich, zajęciach dotyczących zdrowia i rozwoju osobistego oraz koncertach muzyki poważnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Krzyżowa-Music”.

Do końca października uczestnicy będą przemierzać Dolny Śląsk podczas warsztatów fotograficznych, pracując nad albumem zdjęć, będą podążać tropami lokalnej kultury ludowej w ramach zajęć etnograficznych, a także wspólnie z młodzieżą zajmować się rękodziełem przy okazji międzypokoleniowych spotkań.

Poniedziałkowa uroczystość dała organizatorom oraz uczestnikom możliwość wymiany spostrzeżeń i podsumowania dotychczasowego przebiegu projektu, natomiast druga część spotkania stała pod znakiem wspólnej zabawy, tańców i śpiewu. Zaakcentowany został także obchodzony w tym roku Jubileusz Fundacji. Z tej okazji j z ponad stu gardeł wybrzmiało uroczyste i dostojne “Sto lat”.

Projekt „Tradycja łączy pokolenia” jest realizowany przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

/Fundacja Krzyżowa, opr. red./