Strona główna Wydarzenia Żarów Rolnicy z gminy Żarów będą świętować. Dożynki w Pożarzysku

Rolnicy z gminy Żarów będą świętować. Dożynki w Pożarzysku

0

Burmistrz Miasta Żarów, Sołtys i Rada Sołecka Pożarzyska oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się w Pożarzysku.

Święto plonów to coroczne podziękowanie rolnikom za trud związany z pracami polowymi. Obchodzimy je w tradycyjny, ludowy sposób, z poszanowaniem staropolskich obyczajów. Jak co roku będą im przewodzić starostowie dożynkowi, nie zabraknie też wieńców dożynkowych wykonanych z kłosów zbóż i polnych kwiatów oraz chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów, który podzielimy wśród zebranych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą w intencji wszystkich rolników w kościele p.w. św. Józefa w Pożarzysku. Następnie korowód dożynkowy wyruszy na boisko sportowe w Pożarzysku, gdzie będą miały miejsce dalsze obchody dożynkowe. Po części oficjalnej rozpoczną się występy artystów. Przed zebraną publicznością swoje umiejętności zaprezentują lokalne zespoły wiejskie. Jak co roku nie zabraknie również stoisk wiejskich z pysznym, swojskim jadłem.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułNowi policjanci w szeregach świdnickiej komendy
Następny artykułGala Pary 2019 już w ten weekend! [PROGRAM]