Strona główna Wydarzenia Świdnica Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych

Przyznano miejskie dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych

1

Sześć stowarzyszeń prowadzących w Świdnicy rodzinne ogrody działkowe otrzymało dofinansowania, które pomogą im w modernizacji i budowie infrastruktury ogrodowej.

fot. UM Świdnica

Członkowie ROD „Kolejarz” otrzymane środki przeznaczyli na remont domu działkowca, z kolei ROD „Irys” – na budowę studni głębinowej. Nowa brama wjazdowa – to inwestycja, którą zrealizuje ROD „Pod Dębem”. Przyłącze wodne do miejskiej sieci wodociągowej oraz indywidualne liczniki wody pojawią się na terenie ROD „Aster”. Remont świetlicy ogrodowej i biur zrealizuje w ramach dotacji ROD „Pod Grzybem”. Natomiast ROD „Aronia” na terenie swojego ogrodu chce wykonać remont instalacji wodociągowej.

Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznane zostały po raz pierwszy w naszym mieście. Zainteresowanie tą formą wsparcia było duże. Pozwoli to na stopniową poprawę infrastruktury ogrodowej – mówi Krystian Werecki, pełnomocnik prezydenta ds. aktywności obywatelskiej.

W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono na ten cel 30 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że udzielona dotacja nie może przekraczać 50% kosztów realizacji przedsięwzięcia i nie może być większa niż 10 tys. zł nakładu na zadanie. Środki te mogą wspomóc m.in. remont czy też budowę ogrodzeń, alejek, dróg dojazdowych, sieci energetycznych lub wodociągowych. Rozliczenie środków powinno nastąpić w terminie 14 dni od daty zakończenia inwestycji, nie później jednak niż do 30 listopada danego roku budżetowego. Upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego będą mogli dokonywać kontroli realizacji dofinansowanych zadań. Zasady te wynikają z przyjętej w tym roku uchwały Rady Miejskiej.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKierował tirem mając 2,7 promila. W kabinie odnaleziono dwie butelki wódki
Następny artykułZabójca Kristiny był niepoczytalny? Biegli zlecili dodatkowe badania