Strona główna 112 Policjanci przedszkolakom przypominają zasady bezpieczeństwa

Policjanci przedszkolakom przypominają zasady bezpieczeństwa

1

Od początku września funkcjonariusze pomagają maluchom zapoznać się z przepisami i zasadami bezpieczeństwa na drodze w teorii i praktyce, a wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

By przybliżyć najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego ich bezpieczną droga do przedszkola funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świdnicy asp. Adam Kłyszejko oraz sierż. szt. Marta Balewicz wraz z maskotką świdnickiej komendy „Komisarzem Lwem” odwiedzili najmłodszych z  Przedszkola w Bystrzycy Górnej i z Witoszowa Dolnego. Kilka dni wcześniej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy asp. Szymon Szczepaniak oraz sierż. szt. Magdalena Ząbek spotkali się z podopiecznymi Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek” w Świdnicy.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie i zaprezentowali dzieciom sprzęt służący im w pracy. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a także bezpieczne podróżowanie samochodem: w foteliku i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych.

Dzieciom ogromną frajdę sprawiło spotkanie z Komisarzem Lwem i możliwość obejrzenia z bliska policyjnego motocykla.

/Źródło KPP w Świdnicy, zdjęcia KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułWyższe kary za nieuiszczenie opłaty w SPP? Dyskusja nad polityką parkingową będzie miała dalszy ciąg
Następny artykułBrązowe kubły już czekają. Od 1 października nowe zasady segregacji