Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowe pracownie językowe w strzegomskim LO

Nowe pracownie językowe w strzegomskim LO

0

Zakończył się montaż dwóch nowoczesnych pracowni językowych w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.

Dwie pracownie – języka angielskiego i języka niemieckiego – są wyposażone w siedemnaście laptopów uczniowskich, laptop dla nauczyciela, tablicę interaktywną, zewnętrzne CD-ROM-y oraz słuchawki. Nowe pracownie przydadzą się uczniom podczas przygotowań maturalnych z języka angielskiego i języka niemieckiego. Projekt o nazwie “Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu” został realizowany w partnerstwie powiatu świdnickiego i Fundacji Krzyżowa.

To już kolejne nowocześnie wyposażone sale w strzegomskim LO. W 2017 roku szkoła wzbogaciła się o sześć nowoczesnych pracowni matematyczno-przyrodniczych, a w 2018 roku gruntownej modernizacji została poddana również hala sportowa, która obecnie jest wyposażona w nowoczesny parkiet, ogrzewanie gazowe, salkę bokserską, siłownię i saunę.

Obecnie trwa również gruntowna modernizacja toalet dla dziewcząt, które już w połowie października zostaną oddane do użytku.

/UM Strzegom, opr. mn/