Strona główna Kultura Nagrody kulturalne wręczone, sezon rozpoczęty

Nagrody kulturalne wręczone, sezon rozpoczęty [FOTO]

0

Świdnicki Ośrodek Kultury oficjalnie otworzył nowy sezon kulturalny. To tradycyjnie okazja do uhonorowania mieszkańców Świdnicy, twórców i osób promujących muzykę, sztukę, malarstwo, film i literaturę.

Podczas gali w teatrze miejskim zostały wręczone trzy główne nagrody prezydenta miasta dla:

  • Wiesława Rośkowicza, dyrektora Muzeum Dawnego Kupiectwa – za całokształt działalności w zakresie upowszechnianie kultury,
  • Marty Monety – za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za popularyzację muzyki chóralnej,
  • Chóru „Pryma Voce” III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy – za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za osiągnięcia w wykonawstwie muzyki chóralnej.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska podjęła także decyzję o wyróżnieniu trzech osób: Violetty Mazurek, Małgorzaty Szwedo i Mariusza Barcickiego za popularyzowanie świdnickiej kultury. Wyróżnienie, w postaci symbolicznej statuetki „Mecenasa Kultury” otrzymało Centrum Handlowe “Galeria Świdnicka” za wspieranie działań związanych z Festiwalem Bachowskim oraz Festiwalem Filmowym Spektrum, a także pomoc w rozwoju ruchu amatorskiego w Świdnickim Ośrodku Kultury – zespołów Krąg, Jubilat i Mażoretki.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński