Strona główna 112 Kradł palety, wpadł na gorącym uczynku

Kradł palety, wpadł na gorącym uczynku

1

W ręce policjantów ze Środy Śląskiej wpadł 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który próbował wynieść palety z terenu jednego z zakładów produkcyjnych. Ostatecznie jego plan się nie powiódł – został spłoszony przez ochroniarza, a chwilę później zatrzymany przez mundurowych.

Do zdarzenia doszło na terenie zakładu znajdującego się w gminie Miękinia. Na miejsce skierowano dwa patrole policji. – Po dojechaniu na miejsce policjanci zauważyli zaparkowany na drodze samochód, a obok niego mężczyznę. Zapytany o powód swojej obecności, 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego nie potrafił wyjaśnić mundurowym, co robi w środku nocy na terenie gminy Miękinia i jak się w tym miejscu znalazł. Ponadto po sprawdzeniu osoby w systemie okazało się, że mężczyzna ma n swoim koncie liczne czyny, w tym przestępstwa przeciwko mieniu – tłumaczy Marta Stefanowska z KPP w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren, gdzie ujawnili uszkodzony fragment ogrodzenia i przygotowane do wyniesienia kilka sztuk europalet, których wartość oszacowano na kwotę ponad 1200 złotych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie postępowania śledczy udowodnili zatrzymanemu popełnienie siedmiu przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna odpowie za trzy usiłowania kradzieży oraz cztery kradzieże europalet oraz kół samochodowych o łącznej wartości 4500 złotych – dodaje Stefanowska.

31-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Środa Śląska, opr. mn/