Strona główna Sport Piłka nożna Kolejna z rzędu wygrana, Wiwa odprawiona z bagażem czterech goli!

Kolejna z rzędu wygrana, Wiwa odprawiona z bagażem czterech goli! [FOTO, VIDEO]

0

Nie zwalniają tempa czwartoligowi piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Po dwóch ligowych zwycięstwach i triumfie w meczu Pucharu Polski, biało-zieloni znów zgarnęli komplet punktów. W 5. kolejce rozgrywek występujący w roli gospodarzy świdniczanie ograli aż 4:0 beniaminka rozgrywek – Wiwę Goszcz.

Faworyci kontrolowali przebieg meczu i wyszli na prowadzenie w 17. minucie gry. Ręką we własnym polu karnym zagrał Mateusz Moskwa, ujrzał żółtą kartkę, a sędzia główny Kornel Paszkiewicz wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się Wojciech Szuba i zrobiło się 1:0 dla Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Po strzeleniu gola wciąż byliśmy stroną dominującą i mogliśmy przed przerwą podwyższyć rezultat. Groźnie głową uderzał Wojciech Sowa, lecz czujny na posterunku był Kacper Rogala. Golkipera rywali strzałem z dystansu próbował zaskoczyć też Jakub Białas, ale próba okazała się niecelna. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie, a piłkarze chodzili do szatni przy wyniku 1:0.

Podsumowanie VIDEO meczu autorstwa Mariusza Ordyńca:

Po zmianie stron z każdą minutą rosła przewaga biało-zielonych. W 50. minucie koronkową akcję polonistów starał się wykończyć Damian Chajewski, ale do akcji wkroczył bramkarz Wiwy. W 57. minucie kąśliwie z dystansu strzelał Marcos Pauli Baumgarten, bramkarz „wypluł” futbolówkę, a tą do sieci wpakował Roland Emeka John. Niestety gol nie został uznany, bowiem nigeryjski snajper znajdował się na pozycji spalonej. W 59. minucie wszystko już skończyło się happy-endem. Baumgarten uderzył z wnętrza pola karnego, piłka odbiła się od słupka, a następnie interweniującego Kacpra Rogali i wpadła do sieci. Sześć minut później było już 3:0. Sebastian Białasik dograł w pole karne do Damiana Chajewskiego, a tej postawił kropkę nad „i”. Wynik na 4:0 ustalił ostatecznie Robert Myrta, który wykorzystał dobre podanie od Kamila Szczygła. Po pięciu seriach spotkań mamy na swoim koncie 12 punktów (4 wygrane i 1 porażka). Zajmujemy czwartą lokatę, tracąc do lidera zaledwie punkt.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Wiwa Goszcz 4:0 (1:0)

Skład: B. Kot, Paszkowski (80′ Florian), Barros, Orzech (80′ Michałek), Białas (70′ Kozachenko), Sowa, Białasik, Szuba, Chajewski (70′ Orzechowski), Baumgarten (70′ Szczygieł), Emeka (63′ Myrta).

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski, VIDEO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułDrużyna świdnickich mundurowych najlepsza w IX Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów [FOTO]
Następny artykułZacięta walka z czasem, kolejny Rally Masters dobiegł końca [DUŻO ZDJĘĆ]