Strona główna Sport Piłka ręczna Do Świdnicy zawita wicelider tabeli

Do Świdnicy zawita wicelider tabeli

0

W trzeciej serii spotkań piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością. Przywitanie ze swoją halą i kibicami zapowiada się nader atrakcyjnie. Do Świdnicy zawita mająca na koncie komplet punktów Sparta Oborniki Wielkopolskie. Zapraszamy do hali Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w sobotę, 28 września o godzinie 18.00.

Sparta wystartowała znakomicie. W pierwszej serii wysoko, 28:20 pokonała w Nowej Soli Trójkę, zaś przed tygodniem we własnej hali pewnie ograła Orlika Brzeg 29:22. Z Orlikiem zdążył też już zagrać ŚKPR. Na inaugurację przegrał w Brzegu 28:30. Już ten fakt pokazuje, że w sobotni wieczór podopiecznych trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka będzie czekało trudne zadanie. Bez względu na to, kto zdobędzie punkty, jedno jest pewne: zapowiada się ciekawe widowisko!

Ostatnia konfrontacja ze Spartą to sezon 2016/2017 na parkietach II ligi. ŚKPR wygrał wówczas oba spotkania: 26:21 w Świdnicy i 25:24 w Obornikach Wielkopolskich. Szczególna dramaturgia towarzyszyła temu drugiemu pojedynkowi. Szare Wilki zwyciężyły, chociaż jeszcze na dziesięć minut przed końcem przegrywały różnicą pięciu trafień. W tamtym pamiętnym meczu wystąpiło dwóch graczy z aktualnej kadry ŚKPR-u: Patryk Dębowczyk i Adam Chmiel.

Meczowi ze Spartą Oborniki Wielkopolskie będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: konkursy dla kibiców, w których nadarzy się okazja zdobycia atrakcyjnych nagród. Kibiców tradycyjnie będzie zabawiać i zagrzewać do dopingu klubowa maskotka – Szary Wilk.

CO: Mecz I ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Sparta Oborniki Wlkp.
KIEDY: Sobota, 28.09.2019, godzina 18.00
GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1
BILETY: 5 zł – normalny, dzieci i młodzież co 18 lat – wstęp wolny

3 kolejka (28-29 września)
ŚKPR Świdnica – Sparta Oborniki Wlkp. (sb. 18.00)
Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – Wolsztyniak
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Żagiew Dzierżoniów
Zew Świebodzin – SPR Oleśnica
Trójka Nowa Sól – GOKiS Kąty Wrocławskie
Orlik Brzeg – Moto Jelcz Oława
Tęcza Kościan pauzuje

/ŚKPR/