Strona główna 112 113 km/h przez Jaworzynę, 106 km/h przez Grochotów

113 km/h przez Jaworzynę, 106 km/h przez Grochotów

1

Kolejni kierowcy musieli pożegnać się z prawem na najbliższe 3 miesiące z powodu jazdy z nadmierną prędkością.

– 2 września po godz. 15.15 w Jaworzynie Śląskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel Astra. 19-letni mieszkaniec gm. Świdnica w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 113 km/h, czyli aż o 63 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia, około godziny 21.05 w Grochotowie mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – 18-letni mieszkaniec gm. Jaworzyna Śląska, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem 106 km/h – wylicza Ząbek.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. – W sytuacji, gdy kierowca pomimo zatrzymania jego uprawnień zdecyduje się dalej jeździć, okres utraty prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to osoba będzie nadal prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ich odzyskanie w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZabójca Kristiny był niepoczytalny? Biegli zlecili dodatkowe badania
Następny artykułMłodzi konstruktorzy na zajęciach w żarowskim GCKiS