Strona główna 112 W ostatni weekend wakacji policjanci zadbają o bezpieczeństwo wracających z letniego wypoczynku

W ostatni weekend wakacji policjanci zadbają o bezpieczeństwo wracających z letniego wypoczynku

2

Zbliża się ostatni weekend wakacji, a co za tym idzie na drogach należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zwykle liczba policjantów. Działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas powrotów z letniego wypoczynku.

Na terenie Świdnicy ale i całego Dolnego Śląska nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci ruchu drogowego, którzy podczas prowadzonej akcji pn. „Ostatni weekend wakacji” trwającej od 30 sierpnia do 1 września oprócz kontroli prędkości, zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny aut.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Zależy ono głównie od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na jazdę, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Stosujmy zasadę: 2 godziny jazdy – 20 minut przerwy, spędzanej najlepiej w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Policjanci przypominają o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze!

Poprzedni artykułŚwidnica muralami stoi. Andrzej Wajda spogląda na Spółdzielczą
Następny artykuł„Zlotem gwiaździstym” zaprosili na Galę Pary w jaworzyńskim muzeum [FOTO/VIDEO]