Strona główna Wydarzenia Świdnica Volvo dostarczy autobusy elektryczne dla świdnickiego przewoźnika

Volvo dostarczy autobusy elektryczne dla świdnickiego przewoźnika

0

Dwa autobusy dla świdnickiego MPK wyprodukuje firma Volvo. O wyłonieniu producenta poinformowała podczas sesji Rady Miejskiej Beata Moskal-Słaniewska.

Było to już trzecie postępowanie, tym razem skonstruowane na nieco innych zasadach niż poprzednie: po analizie zgłaszanych w postępowaniu przetargowym pytań, wniosków z ogłoszonych po nieudanym pierwszym przetargu negocjacji, zarząd MPK zdecydował się rozdzielić pierwotny przetarg na dostawę autobusów wraz z ładowarkami na dwa specjalistyczne: na dostawę autobusów i dostawę ładowarek. Plan przyniósł efekt w postaci trzech ofert na budowę trafostacji, dwóch na dostawę ładowarek i dwóch na dostawę autobusów – mówił 13 sierpnia Witold Tomkiewicz, rzecznik MPK.

Do walki o dostarczenie pierwszych w Świdnicy autobusów elektrycznych stanęli: podpoznański Solaris, który zaproponował swoje pojazdy za 5 mln 289 tys. złotych brutto z terminem dostawy do 28 maja 2020 roku, a także szwedzkie Volvo oferujące dostawę autobusów za 5 mln 606 tys. złotych brutto do 23 kwietnia 2020 roku. Świdnicki przewoźnik planował przeznaczyć na ten cel 5 mln 781 tys. złotych brutto.

/opr. red./

Poprzedni artykułOstatki dla Delfinków
Następny artykułKto uszkodził samochód? Poszukiwani świadkowie