Strona główna Sport Piłka nożna Trzeci nabytek świdnickiej Polonii-Stali

Trzeci nabytek świdnickiej Polonii-Stali

0

Patryk Michałek to kolejny piłkarz, który w sezonie 2019/2020 dołącza do składu pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Podobnie jak w przypadku Damiana Chajewskiego (Górnik Wałbrzych) i Patryka Paszkowskiego (Lechia Dzierżoniów), nowy nabytek został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego!

Młody, 20-letni Patryk Michałek jest wychowankiem Chojnika Jelenia Góra i może grać zarówno na środku obrony, jak i na pozycji defensywnego pomocnika. W trakcie swojej kariery piłkarskiej przez kilka sezonów reprezentował barwy Zagłębia Lubin, grając w młodzieżowych ekipach „Miedziowych” – m.in. w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Bronił również barw trzecioligowej Olimpii Kowary, w której jako 16-latek rozegrał 8 spotkań w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. Michałek zaliczył też zagraniczną przygodę, grając dla Koralasa Kłajpeda (litewska II liga). Zanotował tam 6 występów i strzelił 1 gola. Ostatnie pół roku spędził z kolei w trzecioligowej Foto-Higienie Gać, z której trafił właśnie do Świdnicy.

W sezonie 2019/2020 będzie bronił zatem biało-zielonych barw. Patryk Michałek to kolejny zawodnik, który zasila szeregi pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Wcześniej zaprezentowani zostali pomocnik Damian Chajewski (Górnik Wałbrzych) i boczny obrońca Patryk Paszkowski (Lechia Dzierżoniów). Patryk jest zatem trzecim nabytkiem, ale z pewnością nie ostatnią nową twarzą jaką zobaczymy jesienią w Świdnicy…

/MDvR/

Poprzedni artykułPrzewróciła się ciężarówka. Droga Świebodzice-Dobromierz zablokowana
Następny artykułUlewa w obiektywie