Strona główna Sport Piłka nożna Nie mieli litości dla Gryfowa

Nie mieli litości dla Gryfowa

0

Od mocnego uderzenia nowy sezon rozgrywkowy rozpoczęli piłkarze AKS-u Strzegom. Występujący w grupie zachodniej IV ligi podopieczni Roberta Bubnowicza pewnie pokonali na wyjeździe Gryfa Gryfów Ślaski.

Jedno jest pewne, to nie było udane rozpoczęcie przygody z IV ligą przez beniaminka ligi. Gryf w ubiegłym sezonie został wicemistrzem jeleniogórskiej klasy okręgowej i mógł cieszyć się z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Rzeczywistość w pierwszej kolejce okazała się brutalna. AKS będący faworytem do wygrania grupy bezsprzecznie dominował na boisku, zwyciężając 5:0. Już w 4. minucie do siatki trafił Wojciech Durajczyk, a do przerwy było 2:0 po golu Damiana Bogacza. Po zmianie stron dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Dmytro Shevchenko, a rezultat w doliczonym czasie gry ustalił Marcin Morawski. W kolejnej serii spotkań AKS zagra u siebie. W sobotę, 17 sierpnia rywalem strzegomian będzie Sparta Rudna (godz. 17.00), która na inaugurację ligi pokonała 3:2 Prochowiczankę Prochowice.

Gryf Gryfów Śląski – AKS Strzegom 0:5 (0:2)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Stanuszek, Durajczyk, Bogacz (85′ Meliwodzki), Camacho, Shevchenko (87′ Sabat), Morawski, Rytko (80′ Strzyżewski), Krzymiński, Sadowski.