Strona główna 112 Narkotyki ukrywał w głośniku, papierośnicy i termosie

Narkotyki ukrywał w głośniku, papierośnicy i termosie

0

Świdniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu i samochodzie ukrywał środki psychotropowe oraz substancje odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z których można by uzyskać – wedle policyjnych szacunków – blisko 2000 porcji handlowych tych narkotyków. 26-latek, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Policjanci podczas przeszukania pojazdów zaparkowanych na posesji oraz mieszkania zatrzymanego min. w głośniku, w papierośnicy czy w termosie ujawnili biały proszek oraz susz roślinny koloru zielonego. Badania narkotesterem potwierdziły, że biały proszek to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast jego właściciel do policyjnego aresztu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz substancje odurzające w postaci marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 2000 porcji handlowych tych narkotyków – dodaje Ząbek. Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości środków psychotropowych, za co może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres 3 miesięcy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mogło dojść do tragedii [VIDEO]
Następny artykułSenior na drodze. Spotkanie w najbliższy piątek