Strona główna 112 Na ograniczeniu do “pięćdziesięciu” pędził 104 km/h

Na ograniczeniu do “pięćdziesięciu” pędził 104 km/h

2

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Strzegom kierowcę BMW, który jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy.

26-letni mieszkaniec gminy Żarów, na ograniczeniu do “pięćdziesiątki” jechał z prędkością aż 104 km/h. – Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny i 10 punktów karnych oraz co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/