Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina Świdnica odlicza do święta plonów. Dożynki tym razem w Pszennie

Gmina Świdnica odlicza do święta plonów. Dożynki tym razem w Pszennie

0

To będzie święto całej gminy Świdnica, z jej 33 sołectwami. Dożynki to przede wszystkim święto rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy. To właśnie ten moment, aby z wdzięcznością i szacunkiem spojrzeć na ich trudną, codzienną pracę – mówi Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica. Tegoroczne Święto Plonów Gminy Świdnica odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia, a ich współgospodarzem będzie sołectwo Pszenno.

Jakie atrakcje czekać będą na gości gminnych dożynek? Nowością w tym roku będzie korowód dożynkowy, który rozpocznie się na 15 minut przed Mszą św. polową na boisku sportowym w Pszennie. Podczas tegorocznego święta plonów nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na scenie wystąpią „Ale Babki”, Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów”oraz Mażoretki z Pszenna. Na godz. 17.00 planowany jest występ Zespołu „BRAThANKI”. Odbędą się także konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy, stragan dożynkowy oraz Świdnicki Łokieć.

Sołectwom, które nie nadesłały jeszcze zgłoszeń w konkursie na wieniec i stragan dożynkowy, Gmina Świdnica przypomina, że termin upływa 14 sierpnia.

/UG Świdnica, opr. mn/