Strona główna Sport Piłka nożna Drugi ruch transferowy świdnickich piłkarzy

Drugi ruch transferowy świdnickich piłkarzy

0

Do rozpoczęcia piłkarskiego sezonu 2019/2020 na boiskach IV ligi coraz mniej czasu. Po zaprezentowaniu Damiana Chajewskiego (poprzednio Górnik Wałbrzych), biało-zieloni witają na pokładzie pierwszej drużyny Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica kolejnego zawodnika.

To 24-letni prawy obrońca Patryk Paszkowski, który od sezonu 2011/2012 nieprzerwanie reprezentował barwy Lechii Dzierżoniów. W pierwszym sezonie występował głównie na boiskach Ligi Dolnośląskiej Juniorów, ale jego dobra gra zaowocowała debiutem w III lidze seniorów w starciu przeciwko Pogoni Świebodzin (5 maja 2012 r. – 1:0 dla Lechii / występ na dystansie 45 minut). W kolejnym sezonach stał się już podstawowym graczem dzierżoniowskiego trzecioligowca i filarem defensywy Lechistów. Na trzecioligowym froncie rozegrał w sumie 187 meczów, spędził na boisku 13.185 minut, strzelając 6 goli i co ważne znakomicie broniąc dostępu do własnej bramki. Patrząc dodatkowo na mecze juniorskie i pucharowe te wskaźniki byłyby rzecz jasna znacznie wyższe.

Patryk Paszkowski od samego początku okresu przygotowawczego dał się poznać trenerowi Rafałowi Markowskiemu z bardzo dobrej strony. Mimo wciąż bardzo młodego wieku wnosi spokój i doświadczenie w formacji obronnej Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Z Lechii Dzierżoniów został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego. – „Pasza” witamy na biało-zielonym pokładzie! Życzymy zdrowia i czekamy na Twoje znakomite mecze w lidze i Pucharze Polski! – czytamy na stronie świdnickiego klubu.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPodsumowanie VIDEO turnieju Silesian Cup!