Strona główna Sport Piłka nożna Brazylijsko-nigeryjskie wzmocnienia Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica!

Brazylijsko-nigeryjskie wzmocnienia Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica!

0

W ostatnich dniach piłkarski czwartoligowiec dokonał dwóch solidnych wzmocnień. Biało-zieloną kadrę zasilił środkowy obrońca z Brazylii – Edil De Souza Barros i napastnik z Nigerii – Roland Emeka John. Obaj zostali pozyskani na zasadzie transferów definitywnych i zaliczyli już oficjalny debiut w nowych barwach!

Pierwszym z zawodników jest 29-letni rosły środkowy obrońca. Brazylijczyk Edil De Souza Barros przebywa w Polsce już od trzech lat. W tym czasie był związany z Concordią Elbląg, która obecnie występuje na boiskach III ligi. Był podporą defensywy i głównym wyborem trenera Concordii jeśli chodzi o ustawienie szyku obronnego. Był do tego niesłychanie skuteczny podczas stałych fragmentów gry, a jego statystyki działają na wyobraźnię. W Elblągu rozegrał 88 spotkań, strzelając aż 29 goli. Ten wynik patrząc na jego pozycję – środkowego obrońcy, robi wrażenie. Teraz Edil De Souza Barros będzie z pewnością stanowił o sile formacji defensywnej już w Świdnicy. Z Concordii Elbląg został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego.

Blisko 32-letni Roland Emeka pojawił się w naszym kraju już 14 lat temu. Jako 18-latek związał się z Polonią Warszawa grając w jej rezerwach. Później bronił barw m.in. Legionovii Legionowo, Mazovii Mińsk Mazowiecki, LZS-u Piotrówka, czy I-ligowego MKS-u Kluczbork. Kolejne 4 lata spędził na Malcie, grając w zespołach ekstraklasy. Ostatnie półtora sezonu występował w AKS-ie Strzegom w rozgrywkach grupy zachodniej IV ligi. Był zdecydowanie najlepszym strzelcem swojej ekipy. W 44 rozegranych meczach zdobył aż 34 gole. Bilans mówi jedno, Roland z pewnością okaże się dużym wzmocnieniem świdnickiej ofensywy! Nigeryjski napastnik zdążył już zadebiutować w nowych barwach. W meczu Pucharu Polski z Sudetami strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Teraz czas na ligę…

To odpowiednio czwarty i piąty ruch transferowy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Wcześniej z klubem związali się: Damian Chajewski (Górnik Wałbrzych), Patryk Paszkowski (Lechia Dzierżoniów) i Patryk Michałek (Foto-Higiena Gać). Edil De Souza Barros i Roland Emeka John nie są ostatnimi wzmocnieniami świdnickiej kadry, która ma w tym sezonie chrapkę na najwyższe laury w lidze.

/MDvR/