Strona główna Wydarzenia Świdnica Będą kwiatki na krajowym rondzie

Będą kwiatki na krajowym rondzie

3

15 głosami za, przy jednym przeciw i 7 wstrzymujących się, Rada Miejska w Świdnicy zadecydowała dzisiaj o wydaniu pieniędzy na rondzie, które należy do województwa.

Podobny projekt był zgłaszany w 2018 roku, a zadanie miało pochłonąć 67 tysięcy. Po krytyce ze strony mieszkańców, prezydent miasta wycofała propozycję. Pomysł wrócił dzisiaj.

Miasto chce przejąć od Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad utrzymanie zieleni w przebiegu drogi krajowej nr 35, a konkretnie chodzi o rondo na ul. Zamenhofa przy sklepie Kaufland. Jak argumentował Maciej Gleba, dyrektor wydziału komunikacji UM w Świdnicy, przed laty na mocy porozumienia miasto utrzymywało zieleń na całym 5,5 kilometrowym odcinku drogi krajowej.

Obecnie porozumienia nie ma, a zdaniem Gleby roślinność przy drodze jest w niektórych miejscach w opłakanym stanie. Dyrektor podkreślił, że zagospodarowanie ronda ma zastąpić miejski witacz oraz korespondować z leżącymi tuż obok miejskimi terenami. Podał, że inwestycja ma kosztować 50 tysięcy złotych. W publikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej projekcie porozumienia zawarta jest jeszcze kwota 20 600 złotych na utrzymanie zieleni na rondzie do roku 2022, o czym dyrektor nie wspomniał. Większość radnych była za przyjęciem projektu uchwały.

/asz/

Poprzedni artykułSamotny protest radnego w Świdnicy. Część radnych krytykuje
Następny artykułTargi zdrowej żywności i festiwal piwa wystartowały! [PROGRAM]