Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zielona enklawa w miejscu zawalonej kamienicy

Zielona enklawa w miejscu zawalonej kamienicy

0

W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z zagospodarowaniem placu przy ulicy Krasickiego w Świebodzicach. Zielony skwer powstał w miejscu, w którym w 2017 roku doszło do największej w dziejach miasta katastrofy budowlanej.

Nowy plac został oddany do użytku 28 czerwca. Stanęły na nim ławki, na których mieszkańcy będą mogli odpocząć w ciepłe, letnie dni, a także wykonano nasadzenia zieleni. Plac zyskał nową nawierzchnię melafirową, a dojścia do budynków zostały wykonane z kostki betonowej.

Przekształcenie miejsca po kamienicy numer 28 w zieloną enklawę służącą mieszkańcom, ma być swoistym hołdem oddanym ofiarom katastrofy budowlanej i ich rodzinom. W celu upamiętnienia tragicznego zdarzenia na skwerze posadzono pamiątkowy dąb.

Do tragicznej w skutkach katastrofy budowlanej doszło 8 kwietnia 2017 roku, krótko po godzinie 9 rano. Pomimo błyskawicznej akcji ratunkowej, w której w sumie wzięło udział 228 strażaków oraz dziesiątki ratowników i policjantów, w wyniku zawalenia się trzykondygnacyjnej, poniemieckiej kamienicy zginęło sześć osób, a cztery zostały ranne.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułXX Festiwal Bachowski coraz bliżej! [PROGRAM]
Następny artykułZderzenie dwóch aut pod Świebodzicami. Trzy osoby ranne [FOTO]