Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ze Świdnicy do Bystrzycy Dolnej rowerem? Fragment nowej ścieżki gotowy

Ze Świdnicy do Bystrzycy Dolnej rowerem? Fragment nowej ścieżki gotowy

6

W sumie 1750 metrów długości będzie miała ścieżka pieszo-rowerowa prowadząca od skrzyżowania ulic Śląskiej i Słowiańskiej w Świdnicy do okolicy Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Bystrzycy Dolnej. Prace na świdnickim odcinku zostały już zakończone, roboty wciąż trwają na fragmencie podmiejskim.

fot. UG Świdnica

Inwestycja realizowana jest dzięki współpracy dwóch samorządów – miasta Świdnica oraz gminy Świdnica. Po stronie miasta powstała oświetlona ścieżka o długości blisko 746 metrów, natomiast po stronie gminy trwa budowa kilometrowego odcinka drogi pieszo-rowerowej. Na całej długości trasa będzie miała 3 metry szerokości i wykonana będzie z nawierzchni asfaltowej.

Na budowę ścieżki gmina Świdnica przeznaczyła niemal 961 tys. złotych, natomiast z miejskiego budżetu trafiło na ten cel 1 mln 341 tys. złotych.

Droga pieszo-rowerowa w Bystrzycy Dolnej będzie drugą drogą rowerową w gminie Świdnica z asfaltową nawierzchnią. Pierwsza ma dokładnie 2,4 km długości i połączyła Świdnicę z Zawiszowem, Sulisławicami oraz Wiśniową.

/mn/