Strona główna Wydarzenia Świebodzice Wesprą świebodzickiego kulomiota, mistrza Polski

Wesprą świebodzickiego kulomiota, mistrza Polski

0

OSiR Świebodzice będzie wspierać dalszą sportową karierę Jakuba Kanika, świebodzickiego lekkoatlety reprezentującego barwy Górnika Wałbrzych, który w połowie lipca sięgnął po złoty medal w pchnięciu kulą podczas 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w kategorii U-18.

Krajowy czempionat odbył się w Poznaniu. W konkurencji pchnięcia kulą o medale walczyło w sumie 24 zawodników. Jakub Kanik z wynikiem 16,85 m zajął drugie miejsce w kwalifikacjach i pewnie wszedł do ścisłego finału, w którym znalazło się dwunastu najlepszych miotaczy. Tam Jakub Kanik nie miał sobie równych. W przedostatniej próbie pchnął kulę na odległość 17,52 m i sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski rozgrywanych w stolicy Wielkopolski.

To nie pierwszy sukces młodego lekkoatlety w ostatnim czasie. – Kuba w tym sezonie zbiera same laury, co niewątpliwie jest zasługą Jego wytrwałości i zaangażowania w proces treningowy. W sezonie halowym Kuba zdobył złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 18 w Toruniu pchając kulę na odległość 17.00 metrów. Kuba ze względu na swoją bardzo dobrą dyspozycję, został powołany do Kadry Polski i 29 czerwca brał udział w Meczu Międzypaństwowym pomiędzy Ukrainą, Białorusią, Turcją, Rumunią i Polską, gdzie zajął wysokie trzecie miejsce, zdobywając wynikiem 16,20 metra brązowy medal – wylicza Mariusz Gawlik, prezes OSiR Świebodzice.

Odpowiadając na inicjatywę zastępcy Burmistrza Miasta Świebodzic pana Mariusza Szafrańca – OSiR Świebodzice postanowił wspierać Kubę w Jego dalszej sportowej karierze. Jako OSiR chcemy przyczynić się do rozwoju świebodzickiego lekkoatletycznego talentu. Kto wie, może to będzie kolejny podwójny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą – tym razem wywodzący się z naszych malowniczych Świebodzic – podkreśla Gawlik.