Strona główna Wydarzenia Wałbrzyska strefa ekonomiczna z nowymi władzami

Wałbrzyska strefa ekonomiczna z nowymi władzami

0

Były wiceprezydent Wałbrzycha zostanie nowym prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Jego zastępcą będzie były wicewojewoda dolnośląski. Obaj związani są z Prawem i Sprawiedliwością.

Piotr Sosiński nowym prezesem WSSE „Invest-Park”

Przypomnijmy, 6 czerwca rada nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” zadecydowała o odwołaniu ze stanowisk prezesa Macieja Badorę oraz wiceprezesa Michała Szukałę. Pierwszy z nich zajął miejsce w Sejmie zwolnione przez byłą minister edukacji Annę Zalewską, która zdobyła mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

7 czerwca wszczęto pierwsze postępowanie kwalifikacyjne, podczas którego nie zdołano jednak wyłonić nowych władz WSSE. Efekty przyniósł dopiero drugi nabór, którego wyniki ogłoszono 15 lipca. – Rada Nadzorcza Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Sp. z o.o., po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powoła z dniem 18 lipca 2019 roku Piotra Sosińskiego na Prezesa Zarządu VIII Kadencji oraz Kamila Zielińskiego na Wiceprezesa Zarządu VIII Kadencji Spółki Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST – PARK” sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu. Łącznie w dwóch postępowaniach wzięło udział pięciu kandydatów – mówi Jacek Serdeczny z „Invest-Parku”.

43-letni Piotr Sosiński w latach 2007-2010 pełnił funkcję wiceprezydenta Wałbrzycha. Został odwołany z tego stanowiska po tym, jak został oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Wałbrzycha. Jego zastępcą w zarządzie WSSE zostanie 36-letni Kamil Zieliński, który od roku 2003 jest działaczem PiS, w przeszłości zasiadał w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego, a w 2015 roku został powołany na stanowisko wicewojewody dolnośląskiego. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego w sejmiku województwa dolnośląskiego – złożył go jednak, pozostając na stanowisku wicewojewody.

/mn/

fot. WSSE „Invest-Park” oraz Piotr Sosiński/Facebook

Poprzedni artykułWakacje na przemysłowo? Jaworzyna, Piotrowice i Dzierżoniów czekają!
Następny artykułOsadzeni zajęli się porządkowaniem okolic Kościoła Pokoju. „Byliśmy miło zaskoczeni propozycją”