Strona główna Kultura Świdniczanka doceniona na festiwalu teatralnym w Lublinie

Świdniczanka doceniona na festiwalu teatralnym w Lublinie

1

Po raz piętnasty twórcy monodramów zmierzyli się podczas Festiwalu Teatrów Niewielkich, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Wyróżnienie jurorzy przyznali świdniczance.

Spośród kilkudziesięciu nagrań monodramów, nadesłanych do konkursu, zostało wybranych 10 najciekawszych. Wśród nich znalazły się “Lalki, moje ciche siostry”, przygotowane w oparciu o tekst Henryka Bardijewskiego przez Karolinę Warzechę ze Świdnicy. – Cały spektakl został wyreżyserowany przeze mnie z pomocą i wsparciem przyjaciół. Monodram ten został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i otrzymał tam wyróżnienie – mówi młoda aktorka i reżyserka. – Od wielu lat interesuję się teatrem i biorę udział w wielu konkursach recytatorskich. Dostawałam w nich często nagrody i wyróżnienia, ale w tym roku postanowiłam spróbować czegoś trudniejszego, podjąć się wyzwania, padło na monodram. Nie powstał by on bez pomocy osób związanych z alchemią teatralną i Świdnickim Ośrodkiem Kultury.

Jak podkreśla Karolina Warzecha, konkurencja była duża, do przeglądu zostało przyjętych 9 spektakli, wiele występujących było już na różnych konkursach i przeglądach, prawie wszyscy się znali. – Obejrzałam większość zakwalifikowanych monodramów i niektóre były na prawdę świetne. Kompletnie nie spodziewałam się, że cokolwiek dostanę przy takiej konkurencji – mówi skromnie świdniczanka.

Karolina Warzecha od 1,5 roku uczestniczy w spektaklach i wydarzeniach, realizowanych w ramach projektu Alchemia teatralna w Świdnickim Ośrodku Kultury.

/opr.asz/
Zdjęcia z archiwum Karoliny Warzechy