Strona główna Wydarzenia Świdnica Rysunkowy inspektor Jasiek w służbie dzieciom

Rysunkowy inspektor Jasiek w służbie dzieciom

0

Kim jest Inspektor Jasiek? To nowy bohater broszury wydanej przez świdnicką Straż Miejską dla najmłodszych mieszkańców miasta. Rysunkowy inspektor radzi dzieciom jak zachować bezpieczeństwo oraz przypomina o niektórych ich obowiązkach. Komiksy ze strażnikiem miejskim już od lipca są dostępne w komendzie Straży Miejskiej w Świdnicy.

Straż Miejska postanowiła za pomocą kolorowych broszur informować i edukować małych świdniczan. Inspektor porusza w nich takie tematy jak zakaz spalania śmieci, segregacja odpadów czy zasady, którymi powinno się kierować przy wyprowadzaniu psów. W „Eko Radach Inspektora Jaśka” dzieci dowiedzą się, że nie należy pływać w miejscach do tego nieprzeznaczonych, nie wolno rozpalać ognisk w lesie oraz czym może skutkować śmiecenie.

Kiedy prowadzimy działania edukacyjno-profilaktyczne przede wszystkim staramy się odpowiednio dobrać metodę przekazu do potrzeb odbiorców. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się na formę obrazkową, czyli komiks. Okazało się to świetnym wyborem, broszury już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci, jak i rodziców. Mamy nadzieję, że w przyszłości Inspektor Jasiek będzie doradzał dzieciom w kolejnych „Eko Radach” – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

Autorem wesołego Inspektora Jaśka jest Marek Bachmatiuk, który, podobnie jak bohater komiksów, jest funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Od wielu lat pomaga on w przygotowaniu materiałów tego typu, dlatego świdniccy strażnicy postanowili skorzystać z jego pomocy.

Broszury dostępne są od początku miesiąca. Już 2 lipca pierwsze z nich zostały rozdane dzieciom podczas „Miasta Dzieci”. Straż Miejska zapewnia również, że przez cały okres wakacji będą je otrzymywać wszyscy uczestnicy spotkań w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, a następnie uczniowie w roku szkolnym podczas wizyt strażników miejskich w przedszkolach i szkołach. Każdy zainteresowany może również znaleźć broszury w Komendzie Straży Miejskiej w Świdnicy przy ul. Dworcowej 2-4-6.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułRusza XXII Festiwal Teatru Otwartego! [PROGRAM]