Strona główna 112 Policyjna akcja „smog” na drogach

Policyjna akcja „smog” na drogach

2

17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Około 5 tysięcy policjantów będzie czuwało nad porządkiem i bezpieczeństwem na drogach, zwracając uwagę na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza stanowiące główne przyczyny wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych – wyliczają mundurowi z Komendy Głównej Policji.

Ponadto w ramach akcji przeprowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”, mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonywać wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

/KGP, opr. mn/

Poprzedni artykułSeniorzy mają swój klub. Powstał w Bystrzycy Dolnej
Następny artykułBociany znowu w tarapatach. Maluch zaplątał się w sznurki [FOTO]