Strona główna 112 Nowe radiowozy dla dolnośląskiej policji. Trafią także do Świdnicy

Nowe radiowozy dla dolnośląskiej policji. Trafią także do Świdnicy

7

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe radiowozy oznakowane i nieoznakowane. 5 samochodów marki BMW i 5 marki Volkswagen T6 pojawi się na drogach województwa.

Przekazanie nowych radiowozów odbyło się we wtorek na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W uroczystości wzięli udział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz zastępca komendanta wojewódzkiego policji Dariusz Wesołowski.

Nowe radiowozy to samochody marki BMW I VW T6. Oznakowane i nieoznakowane auta marki BMW trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Będą wykorzystywane do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, a wyposażone w videorejestratory na pewno zniechęcą agresywnych kierowców do szybkiej i niebezpiecznej jazdy. Natomiast oznakowane radiowozy VW Transporter 6 będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej w Komendach Powiatowych Policji w Środzie Śląskiej, Jaworze, Kamiennej Górze, Ząbkowicach Śląskich oraz Złotoryi. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to prawie 1,8 miliona złotych. Nowe radiowozy to już kolejne w tym roku uzupełnienie floty dolnośląskiej policji – tłumaczy Krzysztof Zaporowski z KWP Wrocław.

Ponadto podczas spotkania poinformowano o utworzeniu na Dolnym Śląsku specjalnej grupy „Speed”, mającej na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład grupy wchodzić będą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego. Podobne grupy tworzone są w całym kraju.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułOskar Cebula pływackim mistrzem Polski!
Następny artykułZabierz książkę na wakacje