Strona główna Wydarzenia Świdnica „Miasto Dzieci” z policjantami świdnickiej komendy

„Miasto Dzieci” z policjantami świdnickiej komendy

0

W ramach półkolonii pod nazwą „Miasto Dzieci”, odbywającej się w dniach 2-11 lipca na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, swoje stanowisko wystawia także Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Najmłodsi poznają na nim zasady bezpieczeństwa, specyfikę pracy policjanta oraz dowiadują się jak wygląda i działa sprzęt służbowy.

W zajęciach odbywających się w ramach „Miasta Dzieci” ma w tym roku wziąć udział ponad 1000 dzieci. – Wśród szeregu stanowisk prezentujących tajniki wielu zawodów, nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Policjanci zapoznają najmłodszych ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz demonstrują sprzęt służbowy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dzieci dowiadują się jak bezpiecznie spędzać czas w domu i poza nim, na co zwracać uwagę podczas wypoczynku nad wodą, jak zachowywać się w stosunku do osób obcych oraz w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc. – Technik kryminalistyki przybliża też najmłodszym ciekawostki związane z zabezpieczaniem śladów. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przymierzenia elementów umundurowania oraz próba samodzielnego pobrania odbitek linii papilarnych – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwiebodzice: remont ulicy Krasickiego na finiszu
Następny artykułCo dalej z modernizacją basenów letnich? Wodociągi wydały już blisko 850 tysięcy