Strona główna Kultura Mezzosopran i organy. Finałowy koncert festiwalu im. Schlaga

Mezzosopran i organy. Finałowy koncert festiwalu im. Schlaga

0

Fundacja Dobrej Muzyki zaprasza na ostatni koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga. Na finał wystąpi muzyczne małżeństwo z Niemiec.

Koncert rozpocznie się w najbliższy piątek 12 lipca o godzinie 18.30 w Kościele Pokoju. Wystąpią Magdalena Cornelius, mezzosopran i  Thomas Cornelius  – organy.

Magdalena Cornelius jest absolwentką wydziału wokalnego w klasie śpiewu E. Czermak Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Występowała na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Festiwalu Wratislavia Cantans, Schleswig-Holstein Musik Festival. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. III miejsca w Tiit Kuusik International Lied Competition w Estonii (2011). Posiada w swoim repertuarze wiele partii operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych. Magdalena Kulig pełni funkcję dyrektora generalnego Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.

Thomas Cornelius to organista, pianista, klawesynista i kompozytor. Autor muzyki do ponad 30 filmów dla niemieckiej telewizji, m.in. Arte, ARD, ZDF. Jako pianista i organista koncertuje z największymi niemieckimi orkiestrami, m.in. NDR Elbphilharmonie Orchester, Bamberger Symphoniker, Hamburger Symphoniker. W 2015 r. skomponował brakujące Agnus Dei do Mszy c-moll KV 427 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Premiera zakończyła się wielkim sukcesem, uwieńczonym zamówieniem wykonania utworu m.in. w Köelner Philharmonie.

Wstęp  jest wolny.

Koncert jest częścią IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, który organizuje Fundacja Dobrej Muzyki. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Kultura Dostępna”, ze środków Gminy Miasta Świebodzice, Gminy Miasta Świdnica oraz Gminy Miasta Wałbrzych.

Poprzedni artykułOrzeszki z przykrą niespodzianką
Następny artykułWakacyjna komunikacja w gminie Strzegom