Strona główna Sport Jeździectwo Medalowe rozdanie będzie miało miejsce w Polsce

Medalowe rozdanie będzie miało miejsce w Polsce

0

Już za miesiąc na hipodromie w Morawie rozegra się walka o medale jeździeckich Mistrzostw Europy w kategorii pony. W Strzegomiu zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, znane na świecie jako pony. Są to konie o wzroście do 149 cm.

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla fanów sportów konnych. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody. – Zawodnicy, mimo młodego wieku, będą musieli wykazać się ogromnym doświadczeniem we wszystkich aspektach jeździectwa, a także doskonałą znajomością możliwości swoich koni – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Ośrodek Jeździecki Stragona ma spore doświadczenie w organizowaniu imprez rangi mistrzowskiej. Dwa lata temu organizacyjnym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w WKKW. W latach 2012 i 2015 roku odbywały się tu kolejno mistrzostwa Europy juniorów i młodych jeźdźców.

Organizowanie wydarzeń sportowych o tak wysokiej randze to spore wyzwanie – mówi Marcin Konarski. – Wiele lat doświadczenia w organizacji zawodów pozwoliło nam jednak na zbudowanie zespołu ludzi w pełni przygotowanych do tego zadania. Liczne inwestycje infrastrukturalne przeprowadzone na hipodromie umożliwiły stworzenie optymalnych warunków do treningów i startów dla jeźdźców i koni.

Zawody startują 14 sierpnia na hipodromie w Morawie koło Strzegomia na Dolnym Śląsku. Poprzedzi je uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentują się wszystkie teamy narodowe, a pierwszych zwycięzców poznamy już w czwartek 15 sierpnia.

/FOTO: Mariusz Chmieliński/