Strona główna Wydarzenia Strzegom Licealista na elitarnym obozie naukowym i studiach w Londynie

Licealista na elitarnym obozie naukowym i studiach w Londynie

0

Paweł Balawender, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, weźmie udział w elitarnym obozie naukowym w ramach programu ADAMED SmartUP. Paweł znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce zakwalifikowanych do udziału w tym niezwykłym projekcie.

Fot. LO w Strzegomiu

Z województwa dolnośląskiego do programu otrzymało zaproszenie tylko 4 uczniów (3 z Wrocławia i 1 ze Strzegomia – Paweł Balawender). Licealista podczas 2-tygodniowego obozu zdobędzie niezwykłe umiejętności w zakresie: szycia chirurgicznego, konstruowania samolotów, programowania robotów i  tworzenia wydruków metodą 3D. Projekt będzie realizowany na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obóz naukowy jest niezwykłą okazją do rozwijania swoich umiejętności, ale również poszukiwania nowych pasji.

 Od września 2019 r. Paweł Balawender będzie również stypendystą rocznego projektu naukowego w Dulwich College w Londynie. Jednocześnie licealista nie straci roku w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu, ponieważ będzie realizował indywidualny tok nauki i po rocznym stypendium przystąpi do matury ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy.

/Źródło LO Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułGłodziła swojego psa. Wyrok trafił na sądową tablicę ogłoszeń
Następny artykułOszuści podszywają się pod ZUS. Zagrożone komputery i dane