Strona główna Wydarzenia Jak stworzyć klimat w pensjonacie? 5 pomocnych wskazówek

Jak stworzyć klimat w pensjonacie? 5 pomocnych wskazówek

0

Przymierzasz się do tego, aby rozwinąć swój własny biznes? Będzie to mały pensjonat lub agroturystyka z możliwością noclegu? Aby Twój pomysł odniósł sukces, jego realizacja powinna być poprzedzona dobrym planem. Ważne, aby pozytywnie zaskoczyć swoich gości, pokazać im, że są ważni dla gospodarzy. Dzięki temu będą zadowoleni z pobytu w Twoim pensjonacie i z pewnością zechcą tam wrócić na kolejny weekend, czy dłuższy pobyt. Czym zatem możesz ująć swoich gości? Podpowiedzi znajdziesz poniżej!

Piec koza – ciepło domowego ogniska
Piękny wiejski domek nie może być bez kominka, który zapewnia naturalną wizję ognia. Znakomicie w tej roli sprawdzi się także piec koza (link), zwłaszcza że jest to rozwiązanie znacznie tańsze, możne je kupić już za niecałe 3 tys. zł. Ustawiony w salonie domu wypoczynkowego, czy w jego holi wpłynie in plus na wystrój całości. Zwłaszcza wtedy, kiedy taki piec koza swoją stylistyką wpisywać będzie się w klimat retro.

Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają wiele zalet. Są tak skonstruowane, że ich obsługa wymaga znacznie mniej pracy niż dawniej. Piece takie posiadają system zimnej klamki, ruchomy ruszt, czy specjalne szuflady i pojemniki na popiół. Zastosowany został również system czystej szyby, a oprócz tego dostępna jest możliwość regulacji spalin.

Posiłki na bazie miejscowych przysmaków
Turyści decydujący się na miejsce wypoczynku, w swoim wyborze kierują się nie tylko dobrą lokalizacją. Dla wielu liczy się również to, aby mogli skosztować dobrych i nietypowych dla nich potraw.

Dlatego dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na kuchnię konkretnego regionu. Jeżeli wyżywienie nie będzie smaczne i świeże, to nawet najpiękniejszy krajobraz i najciekawsza okolica nie będzie w stanie się obronić. Zdecyduj się na potrawy typowe dla Waszej okolicy – tutaj liczy się oryginalność! Co to będzie – dary lasu, czy może ryby?

Grunt to zadowolona rodzina
Podczas organizacji takiego miejsca warto wczuć się w potrzeby rodziców z małymi i nieco starszymi dziećmi. Ważne, aby wypoczynek w Waszym domu także i dla nich był owocny. Zorganizujcie ciekawy plac zabaw albo salę pobytu dla takich maluchów. Młodzi i zmęczeni rodzice będą Wam wdzięczni. Warto wykazać się tutaj kreatywnością. Może urządzicie mini park edukacyjny dla dzieci lub zagrodę z ciekawymi zwierzętami?

/Reklama/