Blisko 1000 uczestników bierze udział w tegorocznej edycji “Miasta Dzieci”. Podczas dwóch turnusów od 2 do 11 lipca, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu gminy Świdnica i miasta Świdnica wypoczywają, uczą się i bawią.
Uczestnicy poprzez zabawę uczą się pracy, podejmowania decyzji, poznawania zawodów, by na końcu otrzymać wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”. To specjalnie stworzona waluta na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki „tauronkom” dzieci będą mogły dokonać zakupów w „Sklepie marzeń”.
Pobyt w Mieście Dzieci to nie tylko praca, ale również liczne atrakcje sportowo-rekreacyjne. Organizatorzy zadbają także o ciepły posiłek, czy poranne śniadanie. Na każdym z turnusów przeprowadzono wybory na Prezydenta Miasta Dzieci, które poprzedziła kampania wyborcza.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

![Upał ich nie odstraszył! Pobiegli dla mokrych nosków ze świdnickiego schroniska [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Festiwal-Mokrych-Noskow-2026.06.28-11-238x178.jpg)

![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1-238x178.jpg)

![Policjanci poszukują 14-letniej Oliwii [ODNALEZIONA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)




