Blisko 1000 uczestników bierze udział w tegorocznej edycji “Miasta Dzieci”. Podczas dwóch turnusów od 2 do 11 lipca, dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ze szkół z terenu gminy Świdnica i miasta Świdnica wypoczywają, uczą się i bawią.
Uczestnicy poprzez zabawę uczą się pracy, podejmowania decyzji, poznawania zawodów, by na końcu otrzymać wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”. To specjalnie stworzona waluta na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki „tauronkom” dzieci będą mogły dokonać zakupów w „Sklepie marzeń”.
Pobyt w Mieście Dzieci to nie tylko praca, ale również liczne atrakcje sportowo-rekreacyjne. Organizatorzy zadbają także o ciepły posiłek, czy poranne śniadanie. Na każdym z turnusów przeprowadzono wybory na Prezydenta Miasta Dzieci, które poprzedziła kampania wyborcza.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński




![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



