Strona główna Sport Inne Wspominają i walczą o triumf w VII Memoriale Bogdana Szymańskiego

Wspominają i walczą o triumf w VII Memoriale Bogdana Szymańskiego [FOTO]

0

Ośmiu najlepszych świdnickich zawodników, a także dziesięć par deblowych przystąpiło dziś rano do rywalizacji w Memoriale Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. Już po raz siódmy środowisko tenisistów wspomina jednego z najlepszych świdnickich zawodników i wielkiego propagatora „białego sportu”.

Impreza odbywa się na kortach tenisowych Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorzy – OSiR Świdnica, Tenis Fan Klub, Fundacja „Łączy nas Football i firma JAKO Polska przygotowali do rozegrania dwa odrębne turnieje. Pierwszy przeznaczony jest dla singlistów, a występuje w nim najlepsza ósemka zawodników aktualnego rankingu prowadzonego przez Tenis Fan Klub. Drugi turniej to debel, w którym pary wyłonione zostały jednak w drodze losowania. Walka o zwycięstwo rozpoczęła się o 9.00, a zwycięzców jak zawsze poznamy zapewne w okolicach późnych godzin popołudniowych. Przyjaciele z kortów wspominają Bogdana nie tylko samą grą. Zaplanowano również wspólną wizytę uczestników turnieju na cmentarzu oraz złożenie kwiatów na grobie. Całość wydarzenia zwieńczy spotkanie przy grillu.

Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji białego sportu w Świdnicy. „Rozruszał” życie na kortach. Był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od blisko dwudziestu lat i organizatorem meczów międzymiastowych i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym świdnickim zawodnikiem.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułŻadnego samosądu nie było. Policja dementuje
Następny artykułZaginęła kolorowa Miśka