Strona główna Sport Piłka ręczna Udany start naszych oldbojów w Mistrzostwach Polski

Udany start naszych oldbojów w Mistrzostwach Polski

0

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się ekipa Old Boys Handball Team Świdnica na rozgrywanych w Kaliszu Mistrzostwach Polski Masters. Świdniczanie w kategorii +35 lat zostali sklasyfikowani na miejscach 7-12 w stawce 24 drużyn z całej Polski.

Impreza odbyła się w pięciu halach 8 i 9 czerwca. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Łącznie wystąpiło blisko 50 drużyn, rozegrano ponad 100 meczów. Finały odbyły się w kaliskiej Arenie. Kategoria +35 mężczyzn była najliczniej i najmocniej obsadzona. Nasi oldboje nie dość, że musieli wziąć udział w całej masie mniej lub bardziej formalnych spotkań towarzyskich z kolegami sprzed lat z ligowych parkietów, to jeszcze, a może przede wszystkim znakomicie spisali się na boisku. Przegrana 9:14 z późniejszym wicemistrzem Polski Pogonią Zabrze, wygrana 13:9 z Pogonią Masters Handball Szczecin i zwycięstwo po rzutach karnych z Dzikami Warszawa 14:14 (2:1) dało im drugie miejsce w grupie eliminacyjnej za plecami ekipy z Zabrza. Do finałów awansowali tylko zwycięzcy grup.

Tytuł mistrzowski powędrował do Kwidzyna, który w finale pokonał Pogoń Zabrze 14:10. Brązowe medale wywalczyli szczypiorniści AZS UKJ Kielce po wygranej w meczu o 3. miejsce z Warszawianką Masters 10:10, k. 3:2. W pozostałych kategoriach wiekowych triumfowały: Collected Team (K +33), MHT Pabianice (M +45) i Lwy Jasia Łaziska Górne (M +50)

Old Boys Handball Team Świdnica: Andrzej Brygier, Arkadiusz Ćwirko, Ernest Jarosz, Marcin Kalarus, Tomasz Kiełbus, Marcin Kubik, Tomasz Lipka, Paweł Marszałek, Paweł Orzłowski, Paweł Pietkun, Damian Pikus, Jacek Przenzak, Dariusz Stramek, Artur Szabat, Łukasz Trzósło, Jakub Więcek i Karol Zając.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułKolejny pijany kierowca
Następny artykułOkiem prawnika: Jaka odpowiedzialność za szczekającego psa?