Strona główna Wydarzenia Świdnicka drużyna najlepsza w konkursie matematycznym

Świdnicka drużyna najlepsza w konkursie matematycznym

0

Już po raz dziewiąty odbył się Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział młodzi, zdolni matematycy z czterech powiatów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego i tatrzańskiego. Co roku gospodarzem konkursu jest inny powiat – w tym roku finał rywalizacji odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

Integralną częścią konkursu jest wcześniejszy konkurs powiatowy, w wyniku którego wyłaniana jest drużyna z danego powiatu. – W zmaganiach matematycznych uczniowie w pierwszym dniu konkursu zmierzyli się z niełatwymi zadaniami w etapie indywidualnym, natomiast drugiego dnia rozwiązywali zestaw zadań drużynowo. Najlepsza okazała się drużyna świdnicka, a drugie miejsce zdobyła drużyna z powiatu tatrzańskiego. Indywidualnie pierwsze miejsce zdobyła Kinga Kępa, a drugie Mateusz Drąg, oboje z II LO w Świdnicy, trzecie miejsce zdobył Dawid Stós z LO w Zakopanem, a 4 miejsce Rafał Lis z I LO w Świdnicy – wylicza Małgorzata Bogusławska-Kurzawa z ZSM w Świdnicy. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Oprócz zmagań matematycznych uczniowie uczestniczyli w wycieczkach i poznawali zabytki i historię Świdnicy, a w kompleksie Osówka historię okolic powiatu. W kolejnym roku drużyny spotkają się w Kartuzach.

/ZSM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTak się bawiła Świdnica! Znajdź się na zdjęciach!
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]