Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom świętował Dni Granitu

Strzegom świętował Dni Granitu [FOTO]

1

Upał i grad nie przeszkodziły w miniony weekend mieszkańcom gminy Strzegom w świętowaniu. Doroczne Dni Granitu obfitowały w liczne atrakcje.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się polsko-czeskie warsztaty kamieniarskie realizowane w ramach unijnego projektu „Świat Kamienia” z udziałem uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu i uczniów szkoły w Horicach.

Swoich stałych odbiorców miały: 34. Regionalna Giełda Minerałów oraz turniej z udziałem bractw rycerskich. Sporo emocji dostarczyły: Turniej Szachowy i Gier Komputerowych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu,  biegi w ramach „Strzegomskiej Dwunastki” (w tym bieg główny) oraz głośny przejazd Strzegomskiej Grupy Motocyklowej. Dla starszych mieszkańców zorganizowano akcję „Nasze Zdrowie”, podczas której można było wykonać podstawowe badania lekarskie. Odbyły się także wykłady dla rodziców „NIE nowotworom u dzieci – rodzicu, dostrzeż objawy”.

Nowością podczas tegorocznej edycji ŚGS było „Święto Truskawki” i wypiekanie chleba przez żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Dzięki food truckom chętne osoby mogły skosztować wiele egzotycznych potraw z całego świata. Dopełnieniem ŚGS były wykłady geologiczne, pokazy żonglerki koszykarskiej, gry edukacyjne i zręcznościowe dla dzieci i dorosłych, prezentacje amatorskich zespołów artystycznych z terenu gminy Strzegom i wernisaż wystawy malarskiej.

Na scenie muzycznej oprócz rodzimych – amatorskich – zespołów artystycznych zagrały gwiazdy: Top One, Milano, LemON i Sławomir. Tradycyjnie, w niedzielę władze naszego miasta podziękowały wszystkim instytucjom, firmom kamieniarskim i osobom, które przyczyniły się do sukcesu organizacyjnego Święta Granitu Strzegomskiego.

Jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych ze Strzegomia nadawała prognozy pogody.

/UM w Strzegomiu, opr. red./