Strona główna Wydarzenia Marcinowice Śmiałowicka przystań nabierze barw. Stowarzyszenie z dotacją

Śmiałowicka przystań nabierze barw. Stowarzyszenie z dotacją

0

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice otrzyma finansowe wsparcie z programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej. Tym razem dotacja ze środków samorządu województwa dolnośląskiego trafi na udekorowanie śmiałowickiej przystani nad Bystrzycą.

W dniu 11 czerwca 2019 roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego pn. „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi”, dotyczącego wsparcia społeczności lokalnych działających w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2019 roku – mówi Lucyna Szpilakowska ze SRW Śmiałowice.

Wśród 45 ofert, które w tym roku otrzymają wsparcie finansowe znalazł się także projekt zgłoszony przez stowarzyszenie – “Promocja walorów przyrodniczych Śmiałowic poprzez wykonanie dekoracji malarskiej na zewnętrznych ścianach kontenerowego pawilonu wchodzącego w skład infrastruktury rekreacyjnej”.

– Śmiałowice przystąpiły do programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej w roku 2016 i jest to już trzecia oferta naszego Stowarzyszenia realizowana w ramach tego programu, która otrzyma wsparcie ze środków Samorządu Województwa – zaznacza Szpilakowska.

/SRW Śmiałowice, opr. mn/