Strona główna 112 Po zabójstwie 10-latki Żarów tworzy mapę prywatnych kamer monitoringu

Po zabójstwie 10-latki Żarów tworzy mapę prywatnych kamer monitoringu

4

Urząd Miejski w Żarowie zwrócił się z apelem do właścicieli domów, posesji i nieruchomości, na których znajdują się prywatne systemy monitoringu o dostarczenie do urzędu informacji o tym, jaki to jest system, jak ustawiony, jaki jest sposób nagrywania i archiwizowania nagrań. – Wiedza o prywatnych systemach monitoringu i ich zasięgu pozwoli na zbudowanie bazy, z której – w sytuacjach kryzysowych – będzie mogła skorzystać policja lub straż pożarna, by ustalić przyczynę lub sprawcę zdarzenia – tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

Gmina ze swojej strony dokłada starań, aby podnieść poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Na terenie miasta funkcjonuje miejski system monitoringu, który wspierany jest przez systemy działające na terenie gminnych placówek oświatowych, zakładów przemysłowych, kopalń oraz PKP, na który składa się już kilkadziesiąt kamer – wyjaśnia burmistrz.

Sukcesywnie montowane będą także kolejne kamery w miejscach publicznych, stąd wiedza o istniejących, prywatnych kamerach pozwoli na uniknięcie ich dublowania się i ustawienie kamer w miejscach wymagających nadzoru.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułMieszkańcy Mrowin zszokowani zabójstwem dziewczynki. Służby proszą o pomoc kierowców z wideorejestratorami
Następny artykułNazywany jest „młotem na pedofilów”. Abp Scicluna spotkał się z polskimi hierarchami [FOTO/VIDEO]