Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pierwsze eko-targowisko wystartowało

Pierwsze eko-targowisko wystartowało [FOTO]

0

Pierwsi lokalni producenci i rolnicy i pierwsi klienci pojawili się dzisiaj rano na eko-targowisku w Pszennie. Na kilku stoiskach czekały warzywa, miody, jajka. Rozdawano także ekologiczne torby na zakupy.

Targowisko przy boisku w Pszennie będzie czynne w soboty, z wyjątkiem świąt przypadających na ten dzień, od godziny 7.00 do godziny 14.00. Sprzedaż artykułów spożywczych powinna odbywać się zgodnie z wymogami zawartymi w odrębnych przepisach, a w szczególności zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. Od osób prowadzących handel na targowisku będzie pobierana przez inkasenta opłata targowa dzienna. Dowodem jej uiszczenia jest bilet opłaty targowej, który należy zachować do kontroli i posiadać stale przy sobie w miejscu sprzedaży.

Cennik korzystania z targowiska: za sprzedaż przy zajęciu placu pod stoisko lub towar przeznaczony do sprzedaży, niezależnie od branży – 3 zł za 1 m², przy sprzedaży z przyczepy, samochodu, platformy – 10 zł, przy sprzedaży z wozu konnego – 6 zł, przy sprzedaży z wózka ręcznego, roweru – 3 zł, przy sprzedaży obnośnej z ręki, kosza – 3 zł, przy sprzedaży ze stołu – 3 zł za 1 m² powierzchni stołu.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński