Strona główna Sport Piłka nożna Nie było niespodzianki. Jest wygrana i baraże o III ligę!

Nie było niespodzianki. Jest wygrana i baraże o III ligę!

0

Piłkarze AKS-u Strzegom wytrzymali ciśnienie i w ostatniej serii spotkań pokonali Victorię Ruszów 4:1. Triumf dał podopiecznym Roberta Bubnowicza mistrzostwo grupy zachodniej IV ligi i baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej! Tam na ekipę z miasta granitu czeka Śląsk II Wrocław.

Wśród faworyta wymieniane są raczej rezerwy ekstraklasowca, lecz AKS liczy na niespodziankę. To będzie dwumecz, a drużyny zmierzą się ze sobą w najbliższą środę i sobotę. Śląsk od kilku kolejek był już pewny tytułu mistrzowskiego grupy wschodniej, wygrywając rywalizację o najwyższy stopień podium z Górnikiem Wałbrzych i Dabro-Bau Polonią-Stal Świdnica. AKS Strzegom do ostatniej serii spotkań walczył o ligowe zwycięstwo z Apisem Jędrzychowice i Chrobrym II Głogów.

Na kolejkę przed końcem wszystko stało się jasne. AKS musiał wygrać na boisku zdegradowanej już Victorii Ruszów, by stanąć do barażu o awans do III ligi. Tak się stało, choć mecz rozpoczął się kiepsko dla strzegomian. Już w 5. minucie ruszowian na prowadzenie wyprowadził Adrian Klisowski. Później strzelali już jednak tylko nasi zawodnicy. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Roland Emeka i Dmytro Shevchenko. Po zmianie stron gole dołożyli Kamil Sadowski i Damian Sobczak.

Victoria Ruszów – AKS Strzegom 1:4 (1:2)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Durajczyk, Gawlik, Domaradzki, Morawski, Shevchenko (66′ Serweciński), Migalski (54′ Sobczak), Sadowski (82′ Kuczma), Emeka (66′ Lesiński).

Poprzedni artykułDni Jaworzyny Śląskiej 2019. Drugi dzień z Terrazzino i przebojami Boney M. [FOTO]