Strona główna Sport Pływanie Neptuny zakończyły pracowity sezon

Neptuny zakończyły pracowity sezon

0

Ostatnie tygodnie były niezwykle pracowite dla pływaków Klubu Sportowego Neptun Świdnica. Świdniczanie zakończyli wymagający sezon i udali się na zasłużone wakacje.

Grupa wyczynowa “majówkę” spędziła na niełatwych treningach w Opolu na 50-metrowym basenie. Kiedy inni smacznie spali, nasi herosi mieli za sobą poranną przebieżkę (5 km). W ciągu dnia kolejne kilometry, ale już w basenie, spotkanie z psychologiem i dietetykiem. Później był Poznań i 5. Meeting Pływacki im. Mikołaja Frankiewicza. 16 zawodniczek i zawodników otrzymało powołanie do reprezentowania naszego klubu i miasta. Nikt tanio skóry nie sprzedał. 22 maja nasi piątoklasiści zaprezentowali swoje wysokie umiejętności we Wrocławiu podczas Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas V. W drugi weekend czerwca “starszaki” z grupy wyczynowej z powodzeniem walczyły w Otwartych Mistrzostwach Dolnośląskiego OZP we Wrocławiu, a w tym samym czasie młodsi rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Zielonej Górze. Trzeba przyznać, że wszyscy mają wielkie serce do rywalizacji sportowej. Powoli rok szkolny dobiega końca. Podczas Dni Świdnicy i Pikniku Sportowego na OSiR-ze w Świdnicy zorganizowaliśmy podsumowanie całego sezonu. Były nagrody, gratulacje, wzruszenia. Odwiedzili nas wspaniali goście. Chcieliśmy wyrazić słowa uznania dla naszych najmłodszych adeptów pływania. Uczestnicząc w zajęciach niełatwej dyscypliny sportowej, kształtujecie swój charakter. Wyrabiacie w sobie takie cechy, które przyniosą Wam w przyszłości wielkie korzyści. Cieszymy się, że już 21 klubowiczów ma licencję PZP i swoją wspaniałą postawą reprezentuje barwy naszego klubu i miasta na arenach sportowych. Nie możemy się doczekać nowych koleżanek i kolegów. Korzystając z okazji pragniemy również gorąco podziękować dyrekcji i nauczycielom świdnickich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, SP 8, SP 105, SP 315 i SP Bliżej Dziecka za propagowanie wartości sportowych, w tym pływania. Możecie być dumni z Waszych uczennic i uczniów będących członkami KS Neptun Świdnica. Chylimy czoła dla rodziców naszych wszystkich klubowiczów za wysoki poziom świadomości rozwoju swojego dziecka i zdolności logistyczne. Niektórzy z nas pokonują nawet dziesiątki kilometrów, aby przyjechać na trening. Na zakończenie chcieliśmy podziękować oczywiście naszym wszystkim gwiazdom, tym młodszym i tym starszym za ich postawę. Po bardzo pracowitych dziesięciu miesiącach czas na odpoczynek! Życząc wszystkim udanych wakacji, mówimy do zobaczenia we wrześniu – przekazuje Marek Florczak z KS Neptun Świdnica.

/MDvR/