Strona główna Wydarzenia Świdnica “NasTrójka” czyli V Powiatowy Przegląd Talentów Młodzieży

“NasTrójka” czyli V Powiatowy Przegląd Talentów Młodzieży

0

Kolejna edycja Pikniku Edukacyjnego, który III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy organizuje wspólnie z działającym na terenie szkoły Stowarzyszeniem Sympatyków i Absolwentów Trójki „SATelita”, zgromadziła ponad stu uczestników ze szkół podstawowych (w tym trzecich klas gimnazjów).

Piękna pogoda i twórczy duch spowodowały, że konkursy artystyczne (literacki, muzyczny, plastyczny i fotograficzny) obrodziły w wiele ciekawych i dojrzałych prac. Równie zacięta był rywalizacja sportowa. W ramach Pikniku odbyła się także akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” oraz bookcrossing.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji „Pejzażu Dusz” był bluesowo-countrowy Zespół Ślad, który koncertował w piknikowej atmosferze nadchodzącego lata na podwórzu szkolnym pod klonem-jaworem, dając dowód nie tylko muzycznego kunsztu, ale i wspaniałej artystycznej pasji.

Lista nagrodzonych w tegorocznych konkursach:

Konkurs fotograficzny

I miejsce: Maciej Broński – SP nr 1 w Świdnicy

II miejsce: Julia Filipiak – SP nr 2 w Świdnicy

III miejsce: Nicole Waligórski – III LO w Świdnicy

Wyróżnienie: Wiktoria Patynowska – SP w Witoszowie Dolnym

Konkurs piosenki

I miejsce: Gabriela Ryngwelska – SP w Witoszowie Dolnym

II miejsce: Ewelina Woźniak – SP nr 7 w Bielawie

III miejsce: Weronika Wąsowska – III LO w Świdnicy

Wyróżnienie: Tatiana Zawrotniak – SP nr 7 w Bielawie

Konkurs plastyczny

I miejsce: Magdalena Paruch – SP w Lutomi Dolnej

II miejsce: Emilia Olczyk – ZS nr 4 w Wałbrzychu

III miejsce: Wiktoria Gołuch – SP nr 6 w Świdnicy

Wyróżnienia: Martyna Gruca – III LO, Maja Nawrot – SP w Witoszowie Dolnym, Amelia Frygie – SP nr 1 w Dzierżoniowie

Konkurs poetycki

I miejsce w kategorii szkoły średnie: Daria Miechurska – III LO

I miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Radosław Majcherczyk – SP w Marcinowicach

II miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Wiktoria Grochowina – SP nr 2 w Sobótce

III miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Kornelia Przybyło – SP nr 8 w Świdnicy

Wyróżnienie w kategorii szkoły podstawowe: Julia Paszkowska – SP w Marcinowicach

Konkurs sportowy

I miejsce w kategorii szkoły średnie: Natalia Krężelewska, Mateusz Lisztoń, Maksymilian Cząstka – III LO

I miejsce w kategorii szkoły podstawowe: Laura Nowotna, Stanisława Madziara, Robert Kaźmierczak – SP nr 1 w Świdnicy.

/III LO w Świdnicy/