Strona główna 112 Jak zginęła Kristina? Brutalna zbrodnia o podłożu seksualnym. Konferencja prokuratury

Jak zginęła Kristina? Brutalna zbrodnia o podłożu seksualnym. Konferencja prokuratury [VIDEO]

5

Godz. 21.00 – rozpoczyna się briefing z udziałem Marka Rusina. Szef   Prokuratury Rejonowej w Świdnicy poinformuje o wynikach trwającej od rana sekcji zwłok Kristiny z Mrowin koło Żarowa. 10-latka zaginęła w czwartek w drodze ze szkoły do domu, jej ciało znaleziono w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem.

Prokurator informuje:

Kristina zginęła od wielu ciosów zadanych w klatkę piersiową i szyję. Przestępstwo ma podłoże seksualne. Sprawca jeszcze nie został zatrzymany.

Nie możemy się wypowiadać, czy jest to sprawca, czy sprawcy – mówi Rusin. Przy sprawie pracują dziesiątki policjantów i prokuratorów. Śledztwo ze względu na swoją wagę będzie nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Jak podaje zastępca prokuratora Beata Piekarska-Kaleta, bardzo wielu ludzi zgłasza informacje, które są zbierane i weryfikowane. Apel o kolejne informacje jest aktualny.

To zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem – podkreśla prokurator Rusin. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie podaje więcej informacji.

***

Przypomnijmy, w czwartek około godziny 13.00 Kristina miała wyjść ze szkoły podstawowej w Mrowinach. Po raz ostatni była widziana w okolicach boiska przy ulicy Wojska Polskiego, około 200 metrów od rodzinnego domu, gdzie dostrzegła ją jej wychowawczyni. Dziewczynka do domu jednak nie dotarła. W czwartkowe popołudnie wszczęto poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz okoliczni mieszkańcy. Wykorzystano także policyjny śmigłowiec.

Poszukiwana zakończono wraz z odnalezieniem ciała 10-letniej dziewczynki w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem. W piątek przeprowadzona została sekcja zwłok oraz nastąpiło formalne okazanie ciała rodzinie. Do tej pory w związku ze śmiercią dziecka nikogo nie zatrzymano.

O pomoc do kierowców z wideorejestratorami zwrócili się Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy oraz burmistrz Żarowa. – Prosimy o kontakt osoby, które poruszały się samochodem z rejestratorem jazdy, w dniu 13 czerwca 2019 w godz. 8.00-18.00 na trasie: Imbramowice-Pożarzysko, Pożarzysko-Siedlimowice, Imbramowice-Domanice, Mrowiny-Pożarzysko – zaapelowali. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel.: 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub 112.

Kristina wraz z rodziną przeprowadziła się z Irlandii do podżarowskich Mrowin zaledwie rok temu. Dziewczynka aktywnie uczestniczyła w szkolnych konkursach, zasiadała też w samorządzie uczniowskim.

Wczorajsza tragedia wstrząsnęła całą naszą społecznością. Łzy same cisną się do oczu. Bardzo współczujemy całej rodzinie i łączymy się z nimi w bólu. Śmierć dziewczynki jest dla nas wszystkich wielkim nieszczęściem – podkreśla burmistrz Żarowa, Leszek Michalak. – W związku z tragicznym wydarzeniem, w wyniku którego życie straciła 10-letnia Kristina wszystkie imprezy i uroczystości, które miały się odbyć w najbliższy weekend organizowane przez gminę Żarów zostały odwołane. Wyjątkiem jest tylko charytatywna impreza „Gramy dla Wiktora”, która odbędzie się jutro na żarowskim stadionie, ale bez oprawy muzycznej – dodają żarowscy urzędnicy.

W sobotę, 15 czerwca o godzinie 18.00 w kościele p.w. Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach odprawiona zostanie msza święta w intencji Ś.P. Kristiny.

Dwie prywatne osoby wyznaczyły nagrodę 10 tysięcy złotych za pomoc we wskazaniu zabójcy.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułEfektowna Gala Piłkarska na zakończenie sezonu 2018/2019 [95 ZDJĘĆ]
Następny artykułRodzina pustułek w centrum Świdnicy [FOTO]