Strona główna Sport Inne Akrobatyczna niedziela z okazji Dnia Dziecka

Akrobatyczna niedziela z okazji Dnia Dziecka [FOTO]

0

Pierwszy, ale z pewnością nie ostatni turniej zorganizował w minioną niedzielę, 9 czerwca UKS Acro Club Świdnica. W imprezie wzięło udział 129 zawodników, a na blisko pół tysiąca osób, które przyszły oglądać ich zmagania, czekało też wiele innych atrakcji.

Młodzi akrobaci dali prawdziwy popis swoich umiejętności na pierwszym turnieju z okazji Dnia Dziecka, było więc na co popatrzeć. Drużynowo najwięcej punktów zdobyli zawodnicy organizatora – UKS-u Acro Club Świdnica. Drugie miejsce zajęli akrobaci z Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów, trzecie – ULKS Kłos, a czwarte Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie – mówi Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes UKS Acro Club Świdnica.

Opiekunowie zawodników oraz wszystkie inne chętne osoby mogły również pobawić się w ramach festynu, który zorganizowano wraz z zawodami, aby świętować niedawny Dzień Dziecka. Inicjatywę uświetnił pokaz taneczny formacji Chilli. Młodzi uczestnicy zabawy bardzo chętnie korzystali z rozstawionych darmowych dmuchańców, a także z usług w ramach „pracowni biżuterii” oraz „salonu piękności”. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również loteria, z której zysk zostanie przeznaczony na szkolenia młodych akrobatów z Acro Club Świdnica. Nie zabrakło także smakołyków do jedzenia – różowej waty cukrowej, popcornu i cukierków.

Zainteresowanie naszą inicjatywą przeszło nasze oczekiwania – wyznaje Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes UKS Acro Club Świdnica i dodaje. – Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy w tym roku zaszczycili nas swoją obecnością i mamy nadzieję, ze spotkamy się znowu za rok, bo chcielibyśmy powtórzyć ten sukces podczas drugiej edycji zawodów. Już dziś zapraszamy też kolejne kluby do wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których organizacja turnieju nie byłaby możliwaDziękujemy też wszystkim rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali przy organizacji, dzieciom oraz pani Ninie Markowskiej, która wspaniale sędziowała turniej.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułLekkoatletyczna dominacja reprezentantów SP 1 [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie projekty sportowe wśród nagrodzonych