Strona główna Sport Inne Znakomity wynik Krystiana Perchuna

Znakomity wynik Krystiana Perchuna [FOTO]

0

W ostatni weekend w Bielsku-Białej odbył się Puchar Europy kadetów w judo. To jeden z najmocniej obsadzonych turniejów judo w tej kategorii na świecie. Do zawodów zostało zgłoszonych ponad 600 judoków z 40 krajów z całej Europy, a także wielu sportowców spoza Starego Kontynentu, między innymi z Japonii, USA, Brazylii, Australii i Argentyny.

Dzięki dotychczasowym osiągnięciom oraz kwalifikacjom, Krystian Perchun z klubu Judo Tatami Strzegom został zgłoszony do turnieju przez Polski Związek Judo. Nasz zawodnik nie zawiódł, bo już w pierwszym pojedynku trafił na wicemistrza Francji w tej kategorii, pokonując go w 12 sekund. W sumie stoczył 5 pojedynków, zajmując bardzo wysokie 9. miejsce w Pucharze Europy kadetów. Warto dodać, że tylko pięciu Polaków zdobyło punktowane miejsca, w tym nasz Krystian. Świadczy to o tym, jak silnie obsadzone były to zawody. Trenerem Krystiana Perchuna jest na co dzień Andrzej Rozwałka.